ПОДЕЛИТЬСЯ

Прес-служба Mercedes AMG підвела підсумки року, опублікувавши цікаву статистику, помітні досягнення команди і гонщиків…

Досягнення Mercedes AMG

У 2017 році команда виграла 12 гонок, завоювала чотири переможні дублі, а її гонщики 26 разів піднімалися на подіум. На рахунку команди 15 поул і 18 стартів з першого линии. Машини Mercedes продемонстрували високу надійність – з 2392 кіл команді вдалося завершити 2363. Гонщики команди лідирували хоча б одне коло в 17 гонках, а загальне число кругів лідирування склала 714 (59,7% від 1196 кіл). В Mercedes AMG достроково вибороли Кубок конструкторів, заробивши в результаті 668 очок.

Машини з моторами Mercedes вже 175 гонках поспіль заробили очки, що є иным результатом в історії. Більше тільки у Ford – 228 гонок. Якщо говорити в цілому про те, яких результатів в 2017-му домоглися машини з моторами Mercedes, то у них на рахунку 12 перемог, 27 подіумів, 15 поулів, 10 швидких кіл, 19 стартів з першого линии і 938 очок.

Досягнення Льюїса Хемілтона

У 2017-му Льюїс Хемілтон зрівнявся з Себастьяном Феттелем за кількістю чемпіонських титулів – у них їх по чотири. Льюїс є найуспішнішим гонщиком з Великобританії, яким раніше був Джекі Стюарт з трьома титулами.

З 20 гонок минулого сезону Хемілтон виграв 9. Британець 13 разів піднімався на подіум і 11 разів стартував з поула, а з першого линии – 13 разів.

У минулому сезоні він проїхав 1196 кіл, з яких лідирував по ходу 527 кіл в 15 пролетах. У 2017-му Льюїс продовжив серію з фінішів в окулярах поспіль – 25 (з Гран Прі Японії 2016 за Гран Прі Абу-Дабі 2017). Найкращий показник за кількістю фінішів в окулярах поспіль у Кімі Райкконена – 27.

І ще кілька цікавих цифр. В Австралії Льюїс лидировав в сотої гонці в кар’єрі, а завдяки перемозі в Китаї він в 11-й сезон поспіль виграв хоча б одну гонку. Рекорд належить Міхаелю Шумахеру – 15. При цьому Хемілтон є єдиним гонщиком, який вигравав гонки в кожному сезоні, в якому хватав участь.

За кількістю подіумів (117) Льюїс Хемілтон вийшов на товарище місце в історії, а за кількістю поулів і зовсім лідирує – 72.

Досягнення Валттері Боттаса

У минулому сезоні Валттері Боттас виграв 3 гонки. Всього фін 13 раз піднявся на подіум – за цим показником він ділить перше місце з Льюїсом Хемілтоном і Себастьяном Феттелем. Валттері завоював 4 поула, 5 разів стартував з першого линии і лідирував у восьми перегонах. За сезон він заробив 305 очок, посівши третє місце в особистому заліку – це кращий итог в його кар’єрі.

У Бахрейні Боттас вперше в кар’єрі завоював поул, ставши 98-му гонщиком в історії чемпіонату, що стартував з першого місця. Завдяки першу перемогу на етапі в Росії він сделавшись 107-м гонщиків в історії, кому вдавалося піднятися на верхню сходинку подіуму. Валттері сделавшись п’ятим переможцем перегонів з Фінляндії і четвертим фіном, якому вдалося завоювати поул.

У Малайзії Боттас в 60-й раз в кар’єрі заробив очки, а в Мехіко в 20-й раз піднявся на подіум.

Ключ: f1news.ru