ПОДЕЛИТЬСЯ

Вчора ми розповідали про те, що Ландо Норріс достроково забезпечив собі титул у європейською Формулою 3. Але сьогодні в Хоккенхаймі пройшла завершальна гонка сезону, перемога в якому дісталася Максиміліану Гюнтеру, гонщику Prema, також виграла чемпіонат у командному заліку.

Для Максиміліана це п’ята перемога в сезоні, але в особистому заліку він посів лише 3-е місце. А віце-чемпіоном сделавшись Джоель Ерікссон, шведський пілот команди Motopark, виграв у суботу товарищу гонку уїк-енду, а сьогодні фінішував другим. Але за підсумками року він поступився Норрісу досить багато – 53 очки. До речі, сьогодні новоспечений чемпіон був 4-м.

Російський гонщик Микита Мазепин у неділю фінішував 8-м, а за підсумками чемпіонату посів 10-е місце. Стільки ж очок, скільки він набрав – 106 – заробив і Харрісон Ньюї, син Едріана Ньюї, знаменитого конструктора машин Формули 1. Однак Микита тричі піднімався на подіум, тоді як Ньюї-молодшому це не вдалося жодного разу, тому в особистому заліку чемпіонату він знаходиться на 11-й сходинці.

12-е місце в чемпіонаті посів Мік Шумахер, син семиразового чемпіона світу, якому сьогодні не пощастило: після жорсткої дуелі на трасі з Ральфом Ароном йому довелося їхати в бокси, щоб поміняти переднє крило. У підсумку Мік фінішував на далекій 18-ї позиції.

У цьому чемпіонаті підводиться окремий залік серед новачків сезону, і тут Мік на 3-му місці, хоча, мабуть, для нього це слабка втіха. А найкращим дебютантом, зрозуміло, сделавшись Ландо Норріс, з першої спроби впевнено виграв титул в європейській Ф3, що дає йому право на суперлицензию FIA. За словами гоночного директора McLaren Еріка Бульє, не виключено, що в наступному сезоні перспективний британець стане резервним гонщиком McLaren.

Це коротке відео, оперативно підготовлене прес-службою чемпіонату, дозволяє на хвилину зануритися в атмосферу заключної гонки сезону, що відбулася сьогодні в Хоккенхаймі.

This is the highlight clip for the third and final race of the Hockenheimring weekend! #FIAF3 pic.twitter.com/pTKEn83syI