ПОДЕЛИТЬСЯ

Футболісти московського ЦСКА зазнали домашньої поразки від швейцарського «Базеля» в матчі групового етапу Ліги чемпіонів, серйозно скоротивши свої шанси на вихід в плей-офф єврокубка.

Зустріч 3-го туру групи А, що пройшла на арені московського клубу в середу, завершилася з рахунком 2:0 на користь гостей зі Швейцарії. М’ячі забили Таулант Джака (29-я хвилина) і Дімітрі Оберлін (90).

«Трибуни заспівають голосами моїх дітей»

Про те, що в районі стадіону ЦСКА намічається футбольний матч, було зрозуміло ще задовго до самого стадіону. При виході з метрополитен «Полежаевская» чергувала, здається, рота поліцейських, на виході кінна поліція при в повному обмундируванні. Начебто будній день, звичайний матч Ліги чемпіонів з «Базелем», з мінімальною кількістю фанатів гостей. Але московська поліція так не вважала, адже девізом «краще перепильнувати» потрібно відповідати кожен день.

До речі, вболівальників «Базеля» виявилося не так вже й немного – близько сотні. Причому не якихось бабусь-дідусів, а справжніх швейцарських тіфозі, які своїми піснями зуміли переспівати на розминці команд на половину заповнений стадіон ЦСКА. Трибуна навпроти, як завжди чорна з торс, вибухала лише зрідка, даючи швейцарським гостям виплеснути всю енергію, поки футболісти готувалися до виходу на поле.
©
РИА Новинки. Олександр Вільфа Перейти в фотобанкБаннер, розгорнуту над трибунами вболівальників ПФК ЦСКА

Втім, ЦСКА було чим відповісти. В цей вечір на трибуну прийшов головний ростовський вболівальник «червоно-синіх» – Конец. Всю гру він «шизил» разом з фанатами, а основою передматчевого перфомансу стала трохи змінена цитата з однієї з пісень російського репера: «Раскалывай мене не стане, трибуни заспівають голосами моїх дітей і голосами їх дітей». Навіть раскалывай почав звучати гімн Ліги чемпіонів, за традицією пробираються до мурашок, трибуни продовжували цитувати Басту.

В ці хвилини з підтрибунних приміщень з’явилися футболісти ЦСКА та «Базеля». Віктор Ганчаренко, як і обіцяв, випустив на поле чи не найсильніший строй в цьому сезоні. Хіба що замість Алана Дзагоєва на полі з’явився Георгій Міланов, але навряд чи ця рокіровка могла послабити «червоно-синіх». Головне, що відновилися після травм Понтус Вернблум, Віктор Васін і Олександр Головін і, значить, у ЦСКА були непогані шанси.

Крах в опорній зоні

Мало хто очікував побачити в середу ввечері хоча б щось віддалено нагадує вчорашній другий тайм між «Спартаком» і «Севільєю». Все-таки складно наименуй ЦСКА і «Базель» гостро атакуючими командами, а на кону стояло дуже багато. Тим не менш, такого сумного старту не чекав ніхто: лише на початку другої 10-хвилинки «Базель» зумів створити щось схоже на небезпечний момент, але і те все закінчилося кутовим без продовження.

Поки на полі не відбувалося нічого, вболівальники розважали себе як могли. Треба произнеси, що арена заповнилася під зав’язку – порожніми залишилися гостьові місця. Виявляється, не тільки «Манчестер Юнайтед» здатний забити стадіон армійців. Порадувати уболівальників ЦСКА міг на 17-й хвилині, раскалывай Міланов все ж зумів дотягнути м’яч практично до чужого штрафного і впасти там. На жалко, Витиньо пробив трохи вище правої «дев’ятки».
©
РИА Новости. Михайло Воскресенський Перебежать в фотобанкПолузащитники ПФК ЦСКА Георгій Міланов (ліворуч) і ФК «Базель» Мохамед Ельюнуссі

В іншому м’яч рідко залишав пояс на відстані 15 метрів від центральної лінії. Можливо, це і влаштовувало армійців, які намагалися зловити гостей на швидкій контратаці. Але в цей раз «порвалося» там, де цього очікували найменше – в опорній зоні. Різкий крах в середині закінчився блискучим дальнім ударом Джаки, який Ігор Акінфєєв відбити був не в мочах.

Армійська молодежшь не допомогла

Більш того, ближче до перерви «опорна» провалилася ще двічі: Мохамед Ельюнуссі двічі міг покарати армійців. Але спочатку після удару, дуже схожого на гол Джаки, виручив Акінфєєв, а слідом захисники ЦСКА все ж змогли ліквідувати загрозу і змусили форварда пробити повз. За великим рахунком, це сделалось головним досягненням ЦСКА в перші 45 хвилин гри в атаці армійці крім штрафного Витиньо не створили більше нічого.

Логічно, що Ганчаренко спробував щось придумати за ті 15 хвилин, що у нього було в перерві. Придумав він заміну Сергія Ігнашевіча на Бібарса Натхо – втрачати, крім честі, було вже нічого. Але ефект від перестроювань вийшов зворотний: «Базель» забив ще раз. На щастя, Альбиан Айєті перед ударом порушив правила, це зауважив асистент судді біля воріт. Після невеликої наради гол відмінили.
©
РИА Новинки. Михайло Воскресенський Перейти в фотобанкФорвард ФК «Базель» Альбиан Айєті

В атаці ЦСКА нічого не міг протиставити чіпкою обороні «Базеля», яка за рахунку 1:0 знищувала все імпровізацію армійців на своїй половині поля. Головін начебто і намагався пробити з-під захисника, але цей удар навіть близько не був схожий на гольовий. Лише у другій половині тайму ЦСКА зміг все ж зміг забрати собі ініціативу, чому допомогли вихід на поле Костянтина Кучаева і Федора Чалова.

На жалко, але активна гра молодих армійських вихованців, а також удар Фернандеса трохи вище за поперечину порожніх воріт, так і залишиться кращим, чого зміг досягти ЦСКА в цій грі. А відчайдушний переклад Вернблума в штурм мало не обернулася другим голом: Оберлін мав у запасі хвилину перед самотнім Акінфеєвим, але замість удару заплутався в ногах.
©
РИА Новинки. Михайло Воскресенський Перейти в фотобанкПолузащитник ПФК ЦСКА Понтус Вернблум (ліворуч)

Втім, другий м’яч у ворота Акінфєєва все ж таки влетів: вже в компенсований час Оберлін виправився. Загалом, навіть поява Басти на фанатській трибуні ЦСКА в цей вечір не допомогло армійцям. А замість «Сансари» гра «червоно-синіх» була схожа на зовсім іншу пісню Басти – та, яка в заголовку.

Ключ: rsport.ru