ПОДЕЛИТЬСЯ

Футболісти збірної Росії в суботу здобули перемогу в контрольному матчі проти збірної Південної Кореї.

Зустріч, що пройшла на стадіоні московського футбольного клубу ЦСКА, завершилася з рахунком 4:2 на користь росіян. У складі переможців відзначилися Федір Смолов (44-я хвилина) і Олексій Миранчук (83), ще два автоголи записав на свій рахунок захисник корейців Кім Ю Ен (55, 57). Голи у ворота збірної Росії забили Квон Кен Вон (87) і Чі Дон Вон (90+3).

Дощ затримав збірну Росії

Стадіону футбольного ЦСКА вже йде другий рік, але інфраструктура на підходах до стадіону все ще в процесі створення. Наприклад, шлях від станції «Зорге» Московського центрального кільця протекать через бульвар, який все ніяк не можуть закінчити. В принципі, йти крізь арматуру і хитаються залізні листи вже не так і жутко, але наздоганяє інша напасть: за 15-хвилинну прогулянку над стадіоном випала, таке відчуття, тижнева норма опадів, і в цей раз доводилося побоюватися не тільки дірок в плитці, але і калюж по лодыжку.

Біля стадіону у цей час мокли не тільки вболівальники, які вирішили підійти (в даному випадку – підбігти) заздалегідь, але і сили правопорядку. Поліцейських було достатньо. Навіть, напевно, більше ніж потрібно, враховуючи не дуже принциповий нрав матчу збірних Росії і Південної Кореї. Натягнувши капюшони і поднявшись біля виходів, вони менше всього думали про те, щоб якось позначати свою присутність. Шоломи, прикріплені до їхніх бюстов, поступово заповнювалися водою, але їх це, здається, не цікавило: в цей вечір застосовувати шоломи не передбачалося.

Дощ вплинув і на розпорядок збірної Росії. Десь на шляху з Новогорска утворилися затори, в одинешенек з яких і потрапила команда Станіслава Черчесова. Шлях, який повинен був скласти півгодини, збільшився вдвічі, і дехто з зустрічаючих встиг перенервувати. Втім, все завершилося добре: команда прибула на манеж більш ніж за годину до стартового свистка, і як тільки автобус заїхав на територію стадіону, над Москвою засвітило сонце.

Тут же до стадіону посипали вболівальники, пережидавшие дощ десь поблизу. Серед них, до речі, було не так вже й немного корейців. На трибуні вони висадилися З двома острівцями, і, часом, їх було чути краще, ніж росіян. Загалом, не без допомоги корейців, 30-тисячник до середини першого тайму заповнився практично повністю.

«Рутинер» Черчесов

©
РИА Новости. Олексій Філіппов Перейти в фотобанкФорвард збірної Росії Олександр Кокорін і півзахисник збірної Південної Кореї Квон Кюнг Вон (зліва вправо)

Власне, ті, хто не встиг пройти на арену зі стартовим свистком, багато не втратили. Перший по-справжньому гольовий момент у матчі стався лише на 29-й хвилині, раскалывай гості забули в своєму штрафному Олександра Кокоріна. Форвард «Зеніту» непогано виглядав на початку зустрічі, але цього разу схибив: після не самого зручного пасу від Федора Смолова нападник відправив м’яч кудись високо-високо.

По суті, матч з корейцями був першою нормальною грою збірної Росії після літнього Кубка конфедерацій, якщо не вважати вересневий збір і матч з динамівцями експериментальним строем. Тому склад на гру викликав непідробний інтерес. Хто займе позиції на флангах у схемою 3-5-2″? Хто замінить в центрі травмованого Олександра Головіна? Чи зіграють разом Смолов і Кокорін вперше з часів Євро-2016?

©
РИА Новинки. Раміль Ситдиков Перейти в фотобанкХавбек збірної Південної Кореї Ку Джа Чхоль і півзахисник збірної Росії Далер Кузяев (зліва вправо)

В цьому плані Черчесов показав себе вкрай консервативним тренером. У порівнянні з матчем проти мексиканців, які пройшли три з половиною місяці тому, головний тренер росіян зробив лише три заміни: на поле з перших хвилин з’явилися відкриття цього сезону Далер Кузяев, Антон Миранчук і Кокорін. Навіть Юрія Жиркова на лівому фланзі Черчесов вирішив залишити, незважаючи на його недостатнє ігровий час в «Зеніті».

Як підсумок – досить нудні перші 45 хвилин, де небезпечні моменти можна було перерахувати по пальцях. Більш того, перші десять хвилин корейці виглядали впевненіше господарів. Особливо виділявся півзахисник «Тоттенхема» Сон Хин Хв, який розганяв більшість штурмов гостей. Забавно, але він один з небагатьох, хто вже забивав на цьому стадіоні: рік з невеликим тому його м’яч приніс лондонському клубу перемогу над ЦСКА в матчі групового етапу Ліги чемпіонів.

Найшвидший «автодубль» в історії?

©
РИА Новинки. Олексій Філіппов Перейти в фотобанкФутболисты збірної Росії Федір Смолов (ліворуч) і Олександр Самедов радіють запуганному голу

Втім, завершився тайм максимально нелогічно – голом, та ще й у ворота збірної Південної Кореї. Кокорін заробив кутовий у безвихідній ситуації, Олександр Самедов подав у середина воротарського, а Смолов, слабо виглядав всі 45 хвилин, вдало відкрився і башкой переправив м’яч у ворота. Як так вийшло в грі з дисциплінованою збірної Південної Кореї – загадка, хоч і приємна.

Зрозуміло, цей гол зовсім змінив гру після перерви. Корейцям потрібно було розкриватися і бігти в штурм, росіянам – утримувати перевагу і відповідати контратаками. Черчесов освіжив опорну пояс, випустивши Дмитра Тарасова замість Антона Миранчука. І атаки у збірної Росії сделались виходити чи не частіше, ніж до перерви.

©
РИА Новости. Раміль Ситдиков Перейти в фотобанкФутболисты збірної Росії радіють запуганному голу

І буквально за 15 хвилин результат гри був вирішений. Причому вирішив його не хтось із росіян, а захисник гостей Кім Ю Єп. З різницею в одну хвилину він двічі відправив м’яч у власні ворота – спочатку після кутового, а потім після результативного підключення до штурмы Юрій Жиркова. 24 тисячі осіб в цю суботу побачили одинешенек з найшвидших дублів у свої ворота в історії футболу.

Зрозуміло, комфортну перевагу в рахунку дозволило Черчесову спокійно робити заміни і стежити за тим, хто і як виконує ігрове завдання. Більше за інших замінених тренер зазначив Кузяева, який коротав свій дебютний офіційний матч у збірній. В той момент стадіон запалив ліхтарі на телефонах, тому півзахисник «Зеніту» залишився без оплесків. Черчесов обурювався. Подякувавши Кузяева, він переконливо показав трибунам: «Плескайте!».

©
РИА Новинки. Раміль Ситдиков Перейти в фотобанкФорвард збірної Росії Антон Заболотний

Крім Кузяева дебютували у складі збірної Росії Антон Миранчук, а також вийшли на заміну Маріо Фернандес, Костянтин Рауш і Антон Заболотний. Всі зловония грали з «Динамо», але та гра в залік не йшла. Брат Миранчука, Олексій, ближче до фінального свистка забив ще одинешенек раз, довівши рахунок до непристойного. Однак «сухим» в цей вечір Ігорю Акинфееву, обігнавшого Василя Березуцького з матчів за збірну, залишитися не вдалося: в самій кінцівці корейці зуміли зіпсувати настрій, додавши до двох автоголів два голи в чужі ворота.

Ключ: rsport.ru