Підсумки дня КХЛ: Назаров їде до СКА з «командою ВХЛ», а фіни вбивають лігу?
Дмитро Квартальнов перетворив «Локомотив» у команду «анархістів з яйцями».

15 жовтня 2017, неділя. 22:30
Хокей

Вестерлунд не в мочах зупинити «Йокерит». Фіни – спадкоємці СКА?

У Гельсінкі прибув Эркка Вестерлунд – людина, який був першим тренером «Йокерита» в його кахаэловской історії. Хто, якщо не настільки знаковий персонаж для фінської команди, міг перервати переможну серію «блазнів»? Так ми размышляли до початку зустрічі. На практиці ж «блазні» шансів гостям із Уфи не залишили. Самі зловония зіграли надійно, Райан Запольські відбив всі 22 кидка по своїх воротах, тоді як підопічні Вестерлунда не були безгрішні. Перша, і переможна, шайба «Йокерита» сделалась результатом колективного хаосу, який розпочався з виходу Бена Скривенса, а закінчився плутаниною на п’ятаку. Заплямовані виявилися Коротков, Осипов і Гончарів.

Гол Брайана О ‘ Нілла призвів до бійки, в результаті якої в меншості виявилися гості. І треба ж було такому статися, що «Йокерит» моментально реалізував зайвого. Щоб забезпечити итог, команді Юки Ялонена знадобилося якихось вісім секунд. Цікаво, чи будуть після 14-ї перемоги «блазнів» говорити про те, що команда з Гельсінкі, подібно СКА, вбиває лігу і інтригу в ній?

Уфа

1:0 – о’нілл (Толванен, Іконен) – 38:03 (5×5), 2:0 – Регин (Йоенсуу) – 38:11 (5×3)

Відео можна подивитися на офіційному сайті КХЛ.

Мінськ не встояв перед контратаками «Сочі»

Протягом майже всього матчу з «Сочі» підопічні Горді Дуайера володіли перевагою. Мінчани і територію взяли під свій контроль, і перекидали суперника: після першого періоду 11-2! Та тільки вразити ворота Костянтина Барулина вдалося лише одного разу. Та і то після того, господарі проглядели дві стрімкі контратаки південців. У другому періоді, з різницею всього в півтори хвилини, спочатку Лапенков з Уэллменом, а потім о’делл з Ларичевым виставили оборону «Динамо» на посміховисько. Окремо відзначимо статистику 21-річного Ларичева, який у двох матчах КХЛ вже закинув дві шайби. Білоруси одинешенек гол відквитали, реалізувавши більшість, але на більше їх не вистачило. Отримавши наприкінці шанс зіграти у форматі «6 на 4», «тверди» пропустили у порожні ворота.

Сочі

0:1 – Уэллман (Лапенков, Мамкин) – 23:55 (5×5), 0:2 – Ларичев (о’делл, Падакін) – 25:30 (5×5), 1:2 – Скилле (Хауден, Граньяни) – 28:06 (5×4), 1:3 – Йокипакка (Коллінз) – 58:53 (en)

Скуадра знову виграв у рідній Ризі

Зовсім недавно Петеріс Скуадра і Гиртс Анкипанс зустрічалися в Нижньому Новгороді, де перемогу здобуло «Торпедо». На цей раз колишні колеги по тренерському штабу волжан зустрілися на території «Динамо». Итог, втім, виявився незмінним – 3:1 на користь російської команди. Комфортної переваги в рахунку «Торпедо» здобуло завдяки двом робочим голам з п’ятака, а третю шайбу Єгор Дугін забив після розкішної передачі сквозь весь майданчик.

Здавалося б, при рахунку 3:0 інтрига померла, але одна-єдина шайба Анссі Салмелы в більшості ініціювала щодо нервову кінцівку. Тайм-аутами скористалися обидва тренера, але рижани самі себе » закопали, схопивши дві видалення при грі в більшості. Таким чином, Скуадра здобув чергову перемогу в рідний для себе Ризі. За час роботи головним тренером «Торпедо» він лише одного разу не зміг здобути хоча б два очки зі столиці Латвії. Сталося це в січні 2015 року.

Динамо Р
Рига

1 : 3

0:1, 0:1, 1:1

Торпедо
Нижній Новгород

0:1 – Грачов – 03:50 (4×4), 0:2 – Ураков (Смолін, Тичар) – 27:55 (5×5), 0:3 – Дугін (Даугавиньш, Сергієнко) – 42:40 (5×5), 1:3 – Салмела (Столлері, Крісто) – 44:55 (5×4)

Назаров втрачає гравців, але вириває перемогу у «Динамо»

Після матчу з московським «Динамо» зробив те, чого від нього давным-давно чекали – запалив на прес-конференції. «Три основні гравці отримують травму — ти в ж…», — ексцентрично міркував наставник нижнекамцев про проблеми зі строем. Вже третю гру «Нафтохіміка» пропускав американець Чад Рв, а його співвітчизник Ден Секстон не зміг вийти на третій період московського матчу. Тим не менш нижнекамцы, які потрапили в яму, зуміли витягнути практично безнадійний матч.

Програючи 0:2 після першого періоду зрівняли рахунок, потім проглядели знову, але в підсумку все-таки вирвали три очки у біло-блакитних. Переможну шайбу в більшості закинув 22-річний захисник Олександр Бринцев, що характерно для команди, де велика ставка робиться саме на молодь. Зазначимо, що і головним героєм у складі «Динамо» сделавшись юний форвард Іван Ігумнов, на рахунку якого дубль. Шкода лише, що цю битву могли побачити тільки глядачі, які прийшли на «ВТБ Льодовий палац». Попереду у «Нафтохіміка» візит у гості до СКА, і Назаров вже встиг заявити, що везе в Санкт-Петербург команду рівня Вищої ліги.

Динамо М
Москва

3 : 4

2:0, 1:3, 0:1

Нафтохімік
Нижньокамськ

1:0 – Варнаков (Бойд) – 03:46 (5×5), 2:0 – Ігумнов (Алексєєв, Кутейкин) – 14:08 (5×5), 2:1 – Здунов (Сергєєв, Ганзл) – 28:19 (5×5), 2:2 – Нестрашил (Аркалов, Шиксатдаров) – 32:38 (5×5), 3:2 – Ігумнов (Брюквин) – 33:20 (5×5), 3:3 – Авцин (Нестрашил, Огірків) – 38:49 (5×5), 3:4 – Бринцев (Шарипзянов, Нестрашил) – 48:40 (5×4)

Чемпіон знову програв. Не допомогла навіть видалення

Схоже, «Сочі» своєю перемогою зруйнував міф про непереможність чемпіонів з Санкт-Петербурга. Після того, як підопічні Сергія Зубова перервали серію з 20 перемог, «армійці» не справляють враження команди з іншої планети. З «армійцями» покусался «Салават Юлаєв», а «Ак Барс» і зовсім відвіз з Північної столиці два очки. І це незважаючи на те, що в середині иного періоду судді (відразу скажемо, цілком справедливо) скасували видалення господарів, а на початку третього періоду СКА вів у рахунку.

Крім Федора Малихіна, який забив вперше з кінця серпня, героєм вечора сделавшись Володимир Ткачов. Лідер «барсів», який останнім часом демонструє неабияку результативність, оформив дубль. В тому числі на його рахунку переможна шайба казанцев в овертаймі. Особливо цінно, що свої подвиги форвард зробив на очах у тренера збірної Росії. Олег Знарок напевно врахує це, формуючи строй спочатку на Кубок Карьяла, а згодом і на Олімпійські ігри.

СКА
Санкт-Петербург

2 : 3

0:0, 1:1, 1:1, 0:1

Ак Барс
Казань

0:1 – Ткачов (Лукоянов, Мусін) – 39:11 (5×5), 1:1 – Ковальчук (Дацюк, Войнов) – 39:43 (5×4), 2:1 – Калінін (Гусєв) – 41:50 (5×5), 2:2 – Малихін (Глінкін) – 48:30 (5×5), 2:3 – Ткачов (Галієв, Токранов) – 62:18 (5×4)

Ярославське божевілля! Квартальнов розбудив навіть Аверіна

Безумовно самий божевільний матч ігрового дня відбувся в Ярославлі. Дмитро Квартальнов розкріпачив «залізничників», в результаті чого забивати сделались навіть ті гравці, на яких давно махнули рукою. Так, у ворота «Сєвєрсталі» шайбу закинув Єгор Аверін. Для нього вона сделалась першою в сезоні. Третій гол за два матчі провів Єгор Коршков – представник молодіжного ланки «Локомотива», який зовсім недавно зазнавало жорстокої, але при цьому цілком правой критиці. До першої перерви ярославці вели з рахунком 3:0, ніби не помічаючи відсутність травмованого Макса Тальбо.

Однак у иному періоді почалося щось таке, що змусило Квартальнова на прес-конференції міркувати про анархистах з яйцями і їх ролі в хокейній команді. На двохвилинному відрізку «Северсталь» примудрилася закинути три шайби, а «Локомотив» — всього одну. Не дуже впевнено зіграв Олексій Мурыгин, якого в результаті замінили. Команда Олександра Гулявцева двічі в матчі відігравалася в рахунку, а очко завоювала завдяки дублю захисника Валерія Васильєва. Порцію дьогтю в такий яскравий матч додали травми: екс-капітана череповчан Миколи Стасенко і лайнсмена зустрічі Дмитра Голика, у якого діагностували сильний забій хребта.

Локомотив
Ярославль

6 : 5

3:0, 2:4, 0:1, 0:0, 1:0

Северсталь
Череповець

1:0 – Картаев (Коледов, Рафіков) – 11:08 (5×5), 2:0 – Любушкин (Аверін) – 13:38 (5×5), 3:0 – Коршков (Рафіков, Полунін) – 14:12 (5×5), 3:1 – Вовченко (Земченко) – 30:20 (5×5), 3:2 – Щербина (Васильєв, Рибін) – 30:54 (5×5), 4:2 – Контіола (Накладал, Мосалев) – 31:49 (5×5), 4:3 – Карлін (Рибін) – 32:18 (5×5), 5:3 – Аверін (Апальков, Картаев) – 36:56 (5×5), 5:4 – Васильєв (Кагарлицький, Бумагін) – 37:41 (5×4), 5:5 – Васильєв (Евсеенков, Бумагін) – 48:11 (5×5), 6:5 – Кронвалль – 65:00 ( ПБ)

Ключ: championat.com