ПОДЕЛИТЬСЯ

Текст: Владислав Уткін

«Салават Юлаєв» знову програв. Що робити?
Команда Ерккі Вестерлунда програла п’ятий з шести останніх матчів і відкотилася на восьме місце Східної конференції.

Омська район

1:0 – Кемппайнен – 13:11 (5×5), 1:1 – Міхєєв (Анелев) – 37:07 (5×5), 1:2 – Хохряков (Кугрышев, Галімов) – 55:03 (5×5), 1:3 – Міхєєв (Кошелєв) – 59:25 (en)

Помилкова тривога для «Авангарду» та мотивація «Салавата»

Провальний матч зі СКА грунтовно розбурхав уфімцев. З ключових змін у складі «Салавата», крім дискваліфікації Паніна, кинулися в очі вихід Карєєва на позицію основного воротаря і повернення Куляша. У «Авангарду» в заявку не потрапив Ерік Густафссон.

За день перед матчем в готелі «Авангарду» відбулася вже набила оскому ситуація. В поліцію подзвонив телефонний терорист і повідомив, що в готелі, де розташувалися омичи, закладена бомба. Природно, команди та всіх мешканців евакуювали, але, на щастя, тривога виявилася помилковою.

СКА поб’є рекорд «Авангарду». Прогнози на ігровий день КХЛ
Рекорд «Авангарду» по тривалості переможної серії впаде, а «Салават» реабілітується перед своїми вболівальниками.
Уфа починає і забиває

Треба произнеси, що такий несподіваний і неприємний результат у грі з Пітером зовсім не засмутив господарів, а лише розпалив їх. Інакше навряд чи можна пояснити те, що в першому періоді саме зловония тяжіли і мали перевагу на майданчику. Як підсумок – на першу перерву зловония пішли, ведучи в рахунку. Але про все по порядку.

Звичайно, «Авангард», при всій до нього повазі – не СКА. Дозволяли омичи «Салават» набагато більше, ніж команда з Санкт-Петербурга. До того ж, господарям було життєво необхідно реабілітуватися перед своїми уболівальниками за невдачу у середу. Ці два фактори і породили гарний початок зустрічі в їх виконанні, а його логічним завершенням сделавшись гол Йоонаса Кемппайнена. Фін віддавав з-за воріт на свого співвітчизника Хартикайнена, але шайба потрапила у коник захиснику «яструбів» і зайшла у ворота Фурха. З моментів у першому періоді ще запам’ятався небезпечний вихід Ігоря Макарова до володінь чеського голкіпера, але той виявився сильнішим.

Провальний період «Авангарду»

За підсумками першого періоду «Салават» перекидав «Авангард» більш ніж в два рази – 20-9, а на початку иного ігрового відрізку курйозну шайбу ледь не пропустив Фурх, насилу відбив кидок з середины майданчика. Правда, за хвилину чех вже дійсно врятував команду, виловивши небезпечний кидок Марка.

«Авангард» практично не з’являвся в зоні господарів, і з цим щось треба було робити. Але «Салават» був швидше, впертіші і попросту зліше. Команді ж Скабелки не вистачало вогню. Але, часом і у неї виникали моменти. Воріт Карєєва погрожували П’янов і Стась, але ці кидки були дуже далекі від того, щоб поставити в глухий кут молодого голкіпера.

Міхєєв проколотив Карєєва

Ближче до кінця двадцятихвилинки «яструби» стали частіше з’являтися в зоні господарів, а у Карєєва суттєво додалося роботи. І атакуючі пориви Омська увінчалися успіхом. Ілля Міхєєв пройшов по флангу, викотився в середина і завдав точний кидок по воротах Карєєва. На другу перерву команди пішли при рахунку 1:1, та до того ж «Авангард» заробив чисельну перевагу. Андрію Скабелке вдалося виконати завдання-мінімум на товарищу двадцятихвилинку, та визначення переможця перенеслося на наступний ігровий відрізок.

Хокейне спільнота «Чемпіонату» в соціальній мережі «Вконтакте»

У третьому періоді Євген Медведєв був дуже близький до того, щоб вивести суперника вперед. Він замикав передачу партнера на п’ятачку, але шайба влучила у штангу. В середині ігрового відрізка Міхєєв міг перетворитися з героя на антигероя матчу для «Авангарду» — він пішов за підніжку, і тепер зіграла штанга вже за Фурха.

Після цього Уфа продовжила тиснути на ворота суперника, але безрезультатно. А ось «яструбам» вдалася неплоха контратака, в ході якої Кугрышев кинув з правого краю. Карєєв шайбу відбив, але на добиванні оперативніше усіх спрацював Хохряков, який перебросив шайбу в ціль «з лопати». Тренери «Салавата» запросили відеоперегляд на объект офсайду, але на повторі було видно, що положення «поза грою» не було, і судді право гол зарахували.

Врятувати матч у господарів не вийшло. Навпаки, при черговій спробі «Салавата» забежать в зону омичи перехопили шайбу, і Кошелєв віддав передачу на віценца, який вибігав на порожні ворота Міхеєва, який оформив дубль і приніс «Авангарду» перемогу.

«Салават» діяв з бажанням і грав набагато краще і небезпечніше, ніж у матчі зі СКА. Але уфимская команда напоролася на зловив кураж Фурха і відмінну реалізацію моментів з боку гостей. Реабілітуватися перед своїми шанувальниками за поразку від СКА з точки зору итогу не вийшло, але за гру підопічним Вестерлунда не повинно бути соромно. Правда, уболівальникам від цього не легше. Уфимцы програли третій матч поспіль і тепер посідають восьме місце у конференції. Як на це відреагує керівництво клубу?