ПОДЕЛИТЬСЯ

� Латвії в суботу стартує 49-ий чемпіонат Європи із санного спорту, ці змагання стануть для російських саночників останньою можливістю перевірити свою готовність до Олімпійських ігор в Пхенчхане (Південна Корея).

Змагання пройдуть 27-28 січня і будуть суміщені з дев’ятим, останнім етапом Кубка світу-2017/2018. У суботу медалі розіграють чоловічі екіпажі-двійки і жінки-одиночниці. У неділю пройдуть змагання чоловіків в одиночному розряді та командна гонка. В цей же день відбудуться спринтерські заїзди двійок, жінок і чоловіків в залік Кубка світу.

На Олімпійських іграх, які відбудуться 9-25 лютого, саночники розіграють чотири комплекти нагород.

У 2017 році – золото і срібло

©
РИА Новинки. Михайло Мокрушин Перейти в фотобанкНаталия ГартСемен Павліченків на чемпіонаті Європи-2017 в Кенігзеє (Німеччина) завоював золоту медаль, повторивши свій успіх 2015 року, раскалывай він переміг на європейській першості в Сочі. В активі збірної Росії також срібна нагорода Тетяни Іванової, яка є найбільш титулованою спортсменкою команди – на рахунку Іванової три золота, три срібла та чотири бронзи чемпіонатів Європи.

У медальному заліку збірна Росії посіла товарище місце, поступившись лише команді Німеччини (3 золота, 2 срібла, 2 бронзи). На третьому місці – збірна Австрії (0-1-1).

169 надій Росії: оголошено строй російських олімпійців на ОІ-2018 >>>

Очікування – три медалі

Президент Федерації санного спорту Росії (ФССР) Наталія Гарт заявила РІА Новини, що сподівається на три медалі. «Сподіваюся, що наша команда зможе завоювати на чемпіонаті Європи три медалі, — зазначила башка федерації. – Ми розраховуємо на призові місця у змаганнях чоловіків і жінок (в одиночному розряді), а також в командній гонці. Тим більше що траса в Сігулді добре знайома нашим спортсменам».

На думку співрозмовниці агентства, головними претендентами на нагороди також будуть спортсмени збірних Німеччини, Австрії, Латвії та линии інших країн.

З надією на успіх

У змаганнях чоловіків найбільш реальні шанси на медалі у Павличенко та Романа Репилова. Перший в 2015 році переміг на чемпіонаті світу в Сигулде, і йому належить рекорд траси, встановлений в січні 2017 року (47,837 секунди). На етапах Кубка світу цього сезону Павліченко двічі переміг (одинешенек раз – у спринті) і тричі був другим (одного разу – в спринті).

Триразовий призер чемпіонату світу-2017 Репилов в нинішньому Кубку світу виграв одинешенек етап, двічі став срібним призером і один раз зайняв третє місце. «Розраховую, що Семен і Роман покажуть все, на що зловония здатні, і будуть боротися за золото», — сказала Гарт.

Колобків: CAS — перша інстанція, але російська сторонка використовує всі можливі >>>

В тривожному очікуванні

©
РИА Новости. Ніна Зотін Перебежать в фотобанкВиктория ДемченкоТрадиционно основні надії в жіночому турнірі пов’язані з Іванової, але до старту в Сігулді спортсменка підходить в складному психологічному стані. Міжнародний олімпійський комітет (МОК) раніше позбавив Альберта Демченко (нині головного тренера збірної Росії) та Іванову срібних медалей Олімпіади-2014 і довічно відсторонив від участі в Іграх.

ФССР подала апеляцію на рішення МОК в Спортивний арбітражний суд (CAS), але рішення поки не прийнято. Гарт, Демченко і Іванова тільки пізно ввечері в четвер прилетіли в Латвію після засідання CAS в Женеві, і спортсменка, якій належить рекорд траси, в п’ятницю прочертила перший заїзд у Сігулді.

Три інші росіянки не візьмуть участь в чемпіонаті Європи. Срібний призер попереднього етапу Кубка світу в спринті Вікторія Демченко проглядеть турнір за станом здоров’я, а Катерина Батурина і Катерина Катникова в п’ятницю невдало виступили в Кубку націй, який був відбірковим до європейської першості.

Жуков: Росія має обмеження на альтернативні церемонії нагородження на ОІ >>>

Шанси в Кубку світу

У заліку Кубка світу третім йде Павличенків (647 очок), який поступається лише неодноразовому олімпійському чемпіону німця Фелікса Лоха (768) і австрійцю Вольфгангу Киндлю (723). Четверте місце займає Репилов (604).

Збірна Росії зберігає шанси на місце в топ-3 у командній гонці. В активі росіян 267 очок, попереду них знаходяться команди Німеччини (400), Австрії (345), Канади (331), США (311) і Латвії (300). Іванова у змаганнях жінок йде сьомий (435) і втратила шанс пробитися в першу трійку.

Ключ: rsport.ru